ÜYELİK İŞLEMLERİ

25.09.2019

Çin Hemşireler Derneği tarafından , “Kuruluşlarının 110. Yılı Kutlaması ve Uluslararası Kuşak ve Yol Hemşirelik Kongresi“ yapıldı

Değerli Meslektaşlarımız,

Çin Hemşireler Derneği tarafından , “Kuruluşlarının 110. Yılı Kutlaması ve Uluslararası Kuşak ve Yol Hemşirelik Kongresi“ başlığı altında hemşirelerin yalnızca sağlık bakımı vermekle yetinmeyip, sağlıklı olmayı mümkün kılan eğitim, yoksulluk gibi önemli belirleyicileri de dikkate alarak ülkelerinin ve dünyanın sağlığına hizmet vermeleri konusundaki yolları tartışmaları ve bulmaları amacıyla düzenlendiği ifade edilen kongreye,  giderleri Çin Hemşireler Derneği tarafından karşılanmak üzere,  derneğimiz başkanının katılmasını talep eden bir davet mektubu gelmiştir.

 Türk Hemşireler Derneği Yönetim Kurulu, 5-7 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen ve amacı itibariyle haylice anlamlı olan kongreye katılmak ve bu konudaki görüşlerini uluslararası platformda paylaşmak üzere derneğimizi temsilen onur konuşmacısı olarak Prof. Dr. Saadet Ülker‘in ve delege olarak yönetim kurulu üyesi Dr. Öğrt. Üyesi Gülten Koç’un katılmasına karar vermiştir.

Prof. Dr. Saadet Ülker bu kongrede  “ NURSES: WHERE TO LOOK? …Big Picture?...Small Picture?..Both ( A Few Brief Remarks) başlıklı 25 dakikalık bir sunum yapmıştır.


undefined Sunum dosyası (Türkçe)


undefined Sunum dosyası (İngilizce)


Bu önemli kongrede ülkemizi ve derneğimizi temsil etmeyi kabul edip bu görevi başarıyla yerine getiren Prof. Dr. Saadet Ülker ve Dr. Öğrt. Üyesi Gülten Koç’a şükranlarımızı sunarız.

Kongre sonuç raporu ile ilgili ayrıntılı bilgi elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.

Bilgilerinize sunarız.

THD Genel Merkez